MENU
H I S T O R I A

HISTORIA SZKOŁY JĘZYKÓW OBCYCH " MIDI"

Historia naszej szkoły "Midi" rozpoczyna się wiele lat temu od marzeń.

Istniejejmy już od roku 2003 i od początku oferujemy naukę 4 języków:
angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i francuskiego.

Szkołę naszą tworzyli i tworzą do dziś nie tylko najmłodsi ale tez gimnazjaliści, licealiści, studenci i dorośli. Zajęcia obejmują od zawsze kształcenie 4 kompetencji językowych, mówienie, rozumienie tekstu czytanego, pisanie i rozumienie ze słuchu. Od początku przygotuwujemy również do egzaminów gimnazjalych, matury, certyfikatów i egzaminów końcowych na uczelniach wyższych. Zakończone zawsze sukcesem. Przez te lata zajęcia wakacyjne odbywały się nad morzem i uczniowie nasi napisali scenariusze i nakręcili film w czterech językach.

Celem naszej szkoły było zawsze i jest nadal przede wszystkim obudzenie jak i podtrzymanie pasji językowej. Dodatkowo na naszych zajęciach można dowiedzieć się wiele o państwach, w któych obowiązują dane języki. Od początku stosujemy wszystkie dostępne metody nauczania, wprowadzamy też innowacyjne własne pomysły na zajęcia, eksperymentujemy.

Gościliśmy rówież nie raz na zajęciach native speakerów z różych państw i kontynuujemy tą tradycję. W trakcie roku szkolnego przeprowadzane były również ankiety i rozmowy z naszymi uczniami podsumowujące pracę lektorów i działalność szkoły.

Naszym założeniem podstawowym było i jest indywidualne podejście do każdego. Osoby wychodzące z naszej szkoły potrafią przede wszyskim komunikować się i mają rozwinięte w miarę możliwości wszystkie w/w kompetencje. Każdy rok szkolny kończy się egzaminem, który ma na celu wskazanie ile nam się udało przez ten czas osiągnąć.

Obecnie pracujemy nad wprowadzeniem nowatorskich form zajęć. Lektorzy naszej szkoły cały czas są szkoleni i poszerzają wartsztat swoich kompetencji. Mamy nadzieję, że zechcecie do nas przyjść i powierzyc nam wasz przyszły sukces w zakresie języków obcych.

Nasze motto brzmi: „Języki kluczem do świata”

Przyłaczcie się do nas, by je razem realizować.

Z wyrazami szacunku,
Dyrektor Szkoły Języków Obcych Midi